Trump zabiega o powierzenie Los Angeles organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2024 r.

Świat
Trump zabiega o powierzenie Los Angeles organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2024 r.
Pixabay.com/gillytech

Prezydent USA Donald Trump spotkał się w czwartek wieczorem czasu miejscowego z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem. Tematem rozmowy były starania Los Angeles o zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich w roku 2024 w tym mieście.

- Prezydent Trump potwierdził swoje poparcie dla kandydatury Los Angeles - powiedział rzecznik MKOl Mark Adams po zakończeniu zamkniętego dla mediów spotkania w Białym Domu.

 

Rozmowa Trumpa z prezydentem MKOl Thomasem Bachem, w przeszłości szermierzem, zdobywcą wraz z drużyną RFN złotego medalu olimpijskiego na olimpiadzie w Montrealu w roku 1976, była jak do tej pory, jedynym konkretnym przejawem poparcia amerykańskiego prezydenta dla kandydatury Los Angeles jako gospodarza igrzysk w roku 2024.

 

Paryż jedynym konkurentem


Podczas kampanii wyborczej Donald Trump szydził z bezowocnych wysiłków byłego prezydenta Baracka Obamy, który w roku 2009 specjalnie pojechał do Kopenhagi, aby osobiście nakłonić członków MKOl do powierzenia Chicago, jego rodzinnemu miastu, organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w roku 2016. Chicago odpadło w pierwszej rundzie głosowania MKOl, a na gospodarza wybrano Rio de Janeiro w Brazylii.

 

Trump podczas kampanii wyborczej w ubiegłym roku nazwał zabiegi Baracka Obamy o powierzenie Chicago organizacji igrzysk "totalnie niekompetentnymi". Największym (i jedynym) konkurentem Los Angeles, do goszczenia IO 2024 jest stolica Francji, Paryż. Decyzja, które z tych miast będzie gościło olimpijczyków zapadnie 13 września, podczas sesji MKOl w stolicy Peru - Limie.

 

PAP

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie