Trump chciał, by wywiad ogłosił, że jego sztab nie kontaktował się z Rosją

Świat
Trump chciał, by wywiad ogłosił, że jego sztab nie kontaktował się z Rosją
PAP/EPA/OLIVIER DOULIERY / POOL

Dyrektor Wywiadu Narodowego USA Dan Coats i szef NSA Mike Rogers powiedzieli zespołowi prowadzącemu śledztwo ws. ingerencji Rosji w wybory, że prezydent Donald Trump chciał, by ogłosili publicznie, że jego sztab nie kontaktował się z przedstawicielami Kremla.

Szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Coats i Rogers spotkali się w ubiegłym tygodniu ze śledczymi należącymi do zespołu specjalnego prokuratora Roberta Muellera oraz komisją Senatu ds. wywiadu.

 

Jak podaje w czwartek CNN, zarówno Coats, jak i Rogers powiedzieli, że byli zaskoczeni sugestią Trumpa, dodali jednak, że nie uznali jej za rozkaz.

 

Trump miał się zwrócić do Coatsa i Rogersa w połowie marca po zeznaniach byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya przed komisją Izby Reprezentantów ds. wywiadu.

 

Comey poinformował wtedy komisję, że FBI prowadzi śledztwo w sprawie "charakteru powiązań pomiędzy osobami ze sztabu Trumpa a przedstawicielami rosyjskiego rządu oraz tego, czy dochodziło do jakiejkolwiek koordynacji działań pomiędzy nimi".

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie