Niebezpieczny wypadek w Zielonej Górze. Rowerzystka potrącona na pasach

Polska

Kobieta przejeżdżała przez przejazd rowerowy na przejściu dla pieszych, gdy wjechał w nią kierowca Volkswagena Tourana. Policja zatrzymała 62-latkowi prawo jazdy. Stanie on przed sądem.

Wypadek zarejestrowała kamera ciężarówki, której kierowca zatrzymał się przed pasami, ustępując pierwszeństwa rowerzystce. Jadący sąsiednim, lewym pasem kierowca Volkswagena wjechał na przejście i potrącił kobietę.

 

Rowerzystka, uskarżając się na ból pleców, została zabrana do szpitala. Okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń.

 

Policja apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Omijanie samochodu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się aby ustąpić pierwszeństwa pieszym, jest jednym z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym względem osób pieszych czy rowerzystów.

 

Za takie wykroczenie kierujący może dostać 10 punktów karnych i mandat w wysokości 500 zł, a jeśli swoim zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policja może zatrzymać mu prawo jazdy i skierować wniosek o ukaranie do sądu.

 

polsatnews.pl

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie