"Trzy przypadki targnięcia się na życie". Gen. Dukaczewski o skutkach wprowadzenia ustawy dezubekizacyjnej

Polska

O dramatycznych skutkach obniżania emerytur byłym funkcjonariuszom służb PRL mówił w programie "Tak czy Nie" gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI. Poseł niezrzeszony Robert Winnicki powiedział, że takie sprawy powinny być dokładnie sprawdzone.

- Było pięć przypadków, z tego dwa ataki serca, po otrzymaniu decyzji administracyjnej - mówił gen. Dukaczewski o skutkach wprowadzenia ustawy. 

 

Dukaczewski: oby nie był to efekt kuli śniegowej 


Sprecyzował, że ataki serca skończyły się na szczęście hospitalizacją. Potwierdził jednak, że były trzy przypadki targnięcia się na życie. - Z tym, że jeden miał miejsce wcześniej, z tego co pamiętam - dodał.

 

- Wydaje się, że nie budzi wątpliwości bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy – podkreślił były szef Wojskowych Służb Informacyjnych. - Oby nie był to efekt kuli śniegowej i oby tych przypadków nie było więcej - dodał.


- To jest informacja, która powinna być zbadana - stwierdził poseł Robert Winnicki zauważając, że takie informacje pojawiły się tylko z jednego źródła, które określił, jako "bardzo jasno opowiadającego się o tej sytuacji".

 

Wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

 

Na stronie głównej portalu polsatnews.pl zadaliśmy pytanie w sondzie: Czy obniżanie emerytur za służbę w czasach PRL godzi w ludzką godność?

 

Zdecydowana większość głosujących - 61,8 proc. - uznała, że obniżenie emerytur za służbę w czasach PRL nie godzi w ludzką godność. Przeciwnego zdania było 38,2 proc. biorących udział w sondzie.


Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie