Brutalny gwałt i zabójstwo sprzed 20 lat. Prokuratura przedstawiła zarzuty

Polska
Brutalny gwałt i zabójstwo sprzed 20 lat. Prokuratura przedstawiła zarzuty
Polsat News

Podejrzany o brutalny gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny Katarzyny M. w Miłoszycach (Dolnośląskie) po ponad 20 latach usłyszał prokuratorskie zarzuty - podała w piątek w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Do zbrodni doszło w noc sylwestrową 31 grudnia 1996 r. w Miłoszycach. 15-letnia Małgorzata K. została brutalnie zgwałcona i pobita pod dyskoteką i w wyniku wyziębienia oraz wykrwawienia z powodu doznanych obrażeń zmarła.

 

Jak podano w piątkowym komunikacie, Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przejął to śledztwo z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu przed kilkoma miesiącami i wspólnie z policją utworzono grupę operacyjno-śledczą, do której oddelegowany został także funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

Mężczyzna tymczasowo aresztowany


- Prokuratorzy i policjanci podjęli intensywne czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tej zbrodni i ustalenia jej sprawców. Czynności te okazały się skuteczne. Po ponad 20 latach od zdarzenia ustalony został sprawca tej okrutnej zbrodni. Okazał się nim Ireneusz M. - napisano w komunikacie.

 

Jak podała PK, 13 czerwca 2017 r. prokurator przedstawił Ireneuszowi M.  zarzut popełnienia przestępstwa zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa piętnastoletniej Małgorzaty K.

 

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

 

Za popełnioną zbrodnię Ireneuszowi M. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie