400 funkcjonariuszy, 39 zatrzymanych, 300 kg narkotyków. Wielka akcja w Wołominie

Polska

Zarzuty dotyczące wprowadzenie do obrotu ok. 300 kg narkotyków - w tym heroiny i m.in. amfetaminy usłyszało 39 osób zatrzymanych, w tym tygodniu, przez policjantów z Wołomina na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga.

Jak poinformował w piątek rzecznik tej prokuratury Łukasz Łapczyński chodzi o śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. W sumie w tej sprawie, prowadzonej od grudnia 2016 r. podejrzanych jest już 40 osób.

 

Wspólna akcja policjantów z Komendy Powiatowej w Wołominie, stołecznych antyterrorystów, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i CBŚP została przeprowadzona w środę. Brało w niej udział w sumie 400 funkcjonariuszy, a w czynności procesowe - m.in. przesłuchania zatrzymanych, przedstawianie zarzutów zaangażowani byli - jak przyznał Łapczyński - wszyscy prokuratorzy Wydziału Śledczego praskiej prokuratury okręgowej.

 

- Zatrzymano 39 osób, w wieku od 24 do 60 lat - powiedział prokurator.

 

 

 

 

Kilkadziesiąt zarzutów


Jak wynika z ustaleń śledczych podejrzani mieli począwszy od 2009 r. do stycznia 2017 r. wprowadzić do obrotu ok. 300 kilogramów narkotyków i substancji psychotropowych, takich jak heroina, amfetamina, mefedron oraz marihuana.

 

Przedstawiono im łącznie kilkadziesiąt zarzutów m.in. z  Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także dotyczących nielegalnego posiadania broni i amunicji - dodał Łapczyński. 35 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

 

Ponieważ większość z podejrzanych w tej sprawie ma już na swoim koncie kary za przestępstwa związane z obrotem narkotykami, ale także za rozboje, kradzieże z włamaniem, czy oszustwa, grozi im nawet do 15 lat więzienia.

 

Jak nieoficjalnie przyznają śledczy, w sprawie zatrzymani zostali zarówno dealerzy jak i hurtownicy, u których zaopatrywali się w narkotyki. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

 

 

 

PAP, Fot. wideo: KSP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie