Burze na północy Niemiec - co najmniej 1 ofiara śmiertelna

Świat
Burze na północy Niemiec - co najmniej 1 ofiara śmiertelna
Pixabay/tpsdave

Gwałtowne burze na północy Niemiec spowodowały w czwartek śmierć co najmniej jednej osoby. Silny wiatr i deszcz oraz grad doprowadziły do zakłóceń w komunikacji kolejowej i przerw w dostawach prądu. W Hamburgu zaobserwowano trąbę powietrzną.

50-letni mężczyzna zginął w Uelzen w Dolnej Saksonii przygnieciony drzewem, które spadło na jego samochód, gdy próbował przeczekać na parkingu burzę - podała agencja dpa. Jego żona doznała lekkich obrażeń. W tym samym miejscu padające drzewo ciężko raniło rowerzystkę.

 

Burze spowodowały duże spustoszenia na południe od Hamburga. Wichura zrywała dachy domów i przewracała drzewa. W gminie Fliegenberg drzewa przygniotły stado owiec, wiele zwierząt zginęło. Służby meteorologiczne zaobserwowały w tym regionie trąbę powietrzną o niewielkiej sile i krótkim czasie trwania.

 

Straż pożarna wzywana była do interwencji 250 razy.

 

Zakłócenia w komunikacji

 

Wyrwane przez wiatr drzewa sparaliżowały ruch kolejowy w północnej części Niemiec. Niemiecka kolej Deutsche Bahn odwołała m.in. połączenia Hamburg-Berlin i Hamburg-Hanower.

 

Wskutek burz do zakłóceń doszło też w komunikacji drogowej. Policja zaapelowała o szczególną ostrożność na autostradzie A7 na odcinku między Hamburgiem a Hanowerem. Także na trasie A1 między Hamburgiem i Bremą na nawierzchni leżą drzewa.

 

Niemiecka Służba Meteorologiczna DWD ostrzega, że na północy i wschodzie kraju może dojść do powstania trąb powietrznych.

 

PAP

 

kar/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie