Zwabił do mieszkania, uwięził i zgwałcił. Oprawca pastwił się nad kobietą w Kostrzynie

Polska
Zwabił do mieszkania, uwięził i zgwałcił. Oprawca pastwił się nad kobietą w Kostrzynie
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Do dramatu doszło w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). 42-latek poznał kobietę na jednym z portali internetowych. W minioną sobotę zwabił ją do swojego mieszkania i uwięził przykuwając do kaloryfera. Mężczyzna zgwałcił swoją ofiarę i groził, że ją zabije. Kobietę uwolnili w niedzielę policjanci, którym udało się namierzyć jej telefon.

Uwięziona w jednym z mieszkań w Kostrzynie kobieta wykorzystała moment nieuwagi swojego oprawcy i zadzwoniła do rodziny, która powiadomiła policję. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali jej telefon i dzięki temu udało im się ustalić miejsce, w którym była przetrzymywana.

 

- Policjanci w niedzielę weszli do mieszkania i uwolnili przetrzymywaną tam mieszkankę pobliskiej Witnicy. 42-letni Gabriel S. został zatrzymany, a prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt - powiedział polsatnews.pl. prok. Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Sąd we wtorek przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Słubicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie i aresztował mężczyznę na miesiąc.

 

Usłyszał liczne zarzuty

 

Powiedział także, że mężczyzna usłyszał w sumie siedem zarzutów. Dotyczą one między innymi groźby pozbawienia życia, utrwalania wizerunku osoby podczas czynności seksualnych i groźby upublicznienia nagrania, a także nielegalnego posiadania amunicji.

 

- Najpoważniejszy zarzut dotyczy przestępstwa gwałtu, za ten czyn sprawcy może grozić do 12 lat więzienia - powiedział prokurator.

 

Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Kostrzyna. Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Wyparł się jedynie posiadania ostrej amunicji, którą funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu.

 

Z uwagi na dobro śledztwa, prokuratura nie ujawnia bliższych szczegółów tej sprawy.

 

polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie