"Przyzwyczailiśmy się, że wszystko to »wina Tuska«, ale tu się wam nie uda". W "Tak czy Nie" o komisji ds. Amber Gold

Polska

Stanisław Pięta z PiS nie ma wątpliwości, że syn byłego premiera określając słowem "lipa" aferę Amber Gold pokazał w ten sposób zaniedbanie ze strony Donalda Tuska. Innego zdania był Jakub Rutnicki z PO, który w programie "Tak czy Nie" powiedział, że zrzucanie odpowiedzialności na syna Donalda Tuska jest kuriozalne.

- Ważne są słowa, które tam padły. To, że (Michał Tusk - red.) powiedział, że: od razu my wiedzieliśmy, że to lipa, my, czyli on i pan Donald Tusk. Ta rozmowa miała miejsce w czerwcu i pokazuje, pewne zaniedbanie pana Donalda Tuska - podkreślił Pięta.


Jak dodał, "rozumiem, że Michał Tusk musiał być zobowiązany do dochowania lojalności względem swojego chlebodawcy Marcina P.".


Zdaniem Pięty, "premier rządu według swojego syna wie, że to jest lipa i powinien jako osoba nadzorująca służby specjalne zlecić aktywne działanie, aktywne śledztwo i możliwie szybko ostrzec Polaków przed wiązaniem się z tym biznesem".

 


"Chore insynuacje, żeby spróbować złapać Tuska"


Jak podkreślił Rutnicki, "to, co było rzeczą absolutnie skandaliczną, to była próba wyciągania rodzinnych rozmów, normalnej rozmowy ojca z synem dotyczącej przyszłości i ewentualnych wyborów".


Jak dodał, "pokazywanie i próba pokazania, że Michał Tusk jest odpowiedzialny za aferę Amber Gold jest rzeczą kuriozalną".


- Chore kolejne insynuacje, które chce przedstawiać PiS tylko dlatego, żeby spróbować złapać Donalda Tuska. To wam się nie uda, bo tu nie ma nic szemranego. Możecie tylko szukać dziury w całym - podkreślił Rutnicki.


- Te siedem godzin, to była wasza kompromitacja. Próba szukania w jakichś prywatnych sytuacjach połączenia Michała Tuska, OLT i Donalda Tuska. To była wasza kompromitacja i totalna lipa - dodał.


- Przyzwyczailiśmy się, że wszystko to "wina Tuska", ale tu się wam nie uda - zaznaczył.

 

Program prowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

69,2 proc. głosujących na "tak"

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy celem przesłuchania Michała Tuska jest atak na jego ojca?".

 

69,2 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania jest 30,8 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

  

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze