Rozpowszechniał w sieci nagie zdjęcia 14-latki i groził jej pobiciem. Został aresztowany

Polska
Rozpowszechniał w sieci nagie zdjęcia 14-latki i groził jej pobiciem. Został aresztowany
Polsat News

Na dwa miesiące aresztował sąd 41-letniego mieszkańca Sieradza (Łódzkie), który wcześniej usłyszał zarzuty rozpowszechniania w internecie nagich zdjęć nastolatki z woj. świętokrzyskiego oraz grożenia jej pobiciem - poinformowała w środę policja.

Na początku roku świętokrzyscy policjanci otrzymali sygnał od mieszkanki regionu, że nagie zdjęcia jej 14-letniej córki umieszczono w internecie. Policjanci ustalili, że dziewczyna przez miesiąc korespondowała z nieznanym jej mężczyzną.

 

- Nakłaniał on nastolatkę, żeby wysłała mu intymne zdjęcia swojego ciała. Gdy mężczyzna je otrzymał, szantażował dziewczynę, żeby wysyłała mu kolejne fotografie. W tym samym czasie kilka z nich umieścił na portalu społecznościowym - wyjaśniał rzecznik świętokrzyskiej policji, Kamil Tokarski.

 

Policjanci skontaktowali się z administratorem portalu, który usunął zdjęcia.

 

Był już wcześniej notowany

 

Funkcjonariusze ustalili, że z nastolatką korespondował 41-leni mieszkaniec Sieradza, wcześniej notowany za inne przestępstwa. - W poniedziałek mężczyzna zatrzymano. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli komputer, telefony oraz pendrive. Mężczyzna słyszał zarzuty rozpowszechniania nagich zdjęć nastolatki oraz grożenie pobiciem. We wtorek, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Opatowie, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące - dodał Tokarski.

 

Za rozpowszechnianie fotografii mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy sprawdzają zawartość komputera mężczyzny oraz przeglądają historię jego aktywności w internecie. Nie wykluczają, że podejrzany mógł w podobny sposób skrzywdzić też inne osoby.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze