Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policji

Polska
Owsiak o Przystanku Woodstock: mamy bardzo dobrą opinię policji
PAP/Bartłomiej Zborowski

Mamy bardzo dobrą opinie policji już od kilku tygodni, która potwierdza, że Przystanek Woodstock jest organizowany z bardzo mocnym pochyleniem się nad ustawą o takich imprezach - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Dodał, że podobną opinię Przystanek Woodstock dostał od Straży Pożarnej.

 

- To jest bardzo dobry sygnał dla nas, abyśmy się skupili na tym jak najlepszym zabezpieczeniu Przystanku Woodstock. Czas jest niespokojny, to nie jest tak, że wyrażamy jakieś deklaracje bez pokrycia - zapewnił.

 

Tegoroczny Przystanek Woodstock - impreza muzyczna organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - jest zaplanowany na 3, 4 i 5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

 

"U nas nie ma awantur politycznych"

 

Zdaniem szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zeszłoroczna negatywna opinia policji na temat festiwalu była "budowana spontanicznie i mówiła o rzeczach, na które nie ma miejsca na Przystanku Woodstock". - U nas nie ma awantur politycznych, religijnych, nigdy tego nie było - podkreślił.

 

- Pan minister Błaszczak miał wątpliwości i te wątpliwości natychmiast rozwialiśmy poprzez takie drogi kontaktu jak Facebook, jak nasza strona internetowa, jak pytania dziennikarzy, na które natychmiast odpowiadaliśmy - powiedział Owsiak.

 

"Pan minister jest uspokojony"

 

- Aktualnie z tych naszych doniesień, które do nas trafiają, wydaje się, że pan minister jest uspokojony nie tylko przez nas, ale także przez tych, którzy zabezpieczają Przystanek Woodstock, czyli przez policję, z którą nam się świetnie pracuje - zaznaczył.

 

Na początku czerwca szef MSWiA Mariusz Błaszczak, powołując się na zeszłoroczną negatywną opinię policji dot. Przystanku Woodstock, powiedział, że Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy miał "charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku". Dodał, że w tym roku opinia policji również ma być negatywna.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie