Opublikowano kolejne postanowienia prezydenta ws. mianowania ambasadorów

Polska
Opublikowano kolejne postanowienia prezydenta ws. mianowania ambasadorów
Polsat News

W Monitorze Polskim opublikowano w środę kolejnych dwanaście wydanych pod koniec maja postanowień prezydenta Andrzeja Dudy ws. mianowania ambasadorów - m.in. w Holandii, na Litwie oraz przy Lidze Państw Arabskich.

Opublikowano postanowienia prezydenta o mianowaniu: Michała Murkocińskiego na stałego przedstawiciela przy Lidze Państw Arabskich, Marcina Czepelaka na ambasadora w Holandii i stałego przedstawiciela przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) w Hadze, Bartłomieja Zdaniuka na ambasadora w Republice Mołdawii, Andrzeja Kanthaka na ambasadora w Królestwie Lesotho, Urszuli Doroszewskiej na ambasadora na Litwie, Selima Chazbijewicza na ambasadora w Kazachstanie i Kirgistanie, Agnieszki Frydrychowicz-Tekieli na ambasadora w Saint Lucia, Grzegorza Olszaka na ambasadora w Kuwejcie i Bahrajnie oraz Zbigniewa Gniatkowskiego w Królestwie Tonga.

 

Wszystkie opublikowane w środę postanowienia prezydenta datowane są na 29 maja.

 

Wcześniej, we wtorek, w Monitorze Polskim ukazało się siedem postanowień prezydenta dotyczących mianowania: Marka Ziółkowskiego na ambasadora przy NATO (postanowienie z 17 maja), Andrzeja Kurnickiego na ambasadora w Kanadzie, Piotra Ostaszewskiego na ambasadora w Republice Korei, Zbigniewa Gniatkowskiego w Niezależnym Państwie Samoa (te trzy postanowienia są z 18 maja), Waldemara Dubaniowskiego na ambasadora w Królestwie Tajlandii, a także na ambasadora w Republice Związku Mjanmy, w Laotańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej oraz w Królestwie Kambodży (oba postanowienia z 29 maja), Andrzeja Kanthaka na ambasadora w Republice Mozambiku.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie