Nożownik z Tarnowa nadal na wolności. Policja ujawnia wizerunek podejrzewanego o zranienie funkcjonariusza

Polska
Nożownik z Tarnowa nadal na wolności. Policja ujawnia wizerunek podejrzewanego o zranienie funkcjonariusza
Policja Tarnów

Tarnowska policja ujawniła zdjęcia z monitoringu miejskiego z wizerunkiem podejrzewanego o ugodzenie nożem policjanta. Do ataku na funkcjonariusza doszło w nocy 15 czerwca na alei Jana Pawła II w Tarnowie. Domniemany sprawca napadu został ujęty kilkanaście godzin później. Po przesłuchaniu został jednak zwolniony. Nożownik wciąż jest poszukiwany.

Policja ujawniła zdjęcia z monitoringu miejskiego przedstawiające wizerunek napastnika. Mężczyzna poruszał się na rowerze koloru czerwonego.

 

Osoby posiadające informacje w tej sprawie lub rozpoznają osobę ze zdjęcia proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pod numer telefonu 14 628 1355, alarmowy 997 lub 112.

 

Podejrzewany miał alibi

 

Do zaatakowania policjanta podczas interwencji w Tarnowie doszło ok. godz. 1.00 w nocy 15 czerwca. Policja otrzymała zgłoszenie od kobiety, że zaczepia ją mężczyzna. Zaalarmowani funkcjonariusze przyjechali w okolice al. Jana Pawła II.

 

Na ich widok mężczyzna odjechał na rowerze. Policjanci dogonili go radiowozem. Gdy jeden z nich wysiadł, został dwukrotnie zaatakowany nożem, a napastnik uciekł.

 

Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany kilkanaście godzin później. Podczas przesłuchania podał jednak alibi i na tej podstawie został zwolniony.

 

Poszukiwania sprawcy nadal więc trwają.

 

Ranny 22-letni policjant przeszedł w szpitalu operację, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

polsatnews.pl

paw/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie