Narkotyki, pobicia, wymuszenia. Surowe wyroki dla pseudokibiców z Krakowa

Polska
Narkotyki, pobicia, wymuszenia. Surowe wyroki dla pseudokibiców z Krakowa
Polsat News

Krakowski Sąd Okręgowy ogłosił w środę wyrok na sześciu pseudokibiców, oskarżonych m.in. o handel narkotykami, pobicia, wymuszenia i zlecenia podpaleń. Oskarżeni na poprzedniej rozprawie dobrowolnie poddali się karze i uzgodnili z prokuratorem i pokrzywdzonymi wymiar kary.

Na karę 7 lat i dwóch miesięcy skazany został Krzysztof M., wyrok 7 lat usłyszał drugi z oskarżonych Patryk P. Kolejni dwaj oskarżeni usłyszeli niższe wyroki, a wobec pozostałych dwóch sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary i wymierzył im kary w zawieszeniu na 10 lat próby. O nadzwyczajne złagodzenie kar wobec tych oskarżonych wnioskowała prokuratura za ich postawę w śledztwie.

 

Sąd nałożył także na oskarżonych obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód na ponad 65 tys. zł.

 

Według prokuratury grupa działała w latach 2013-2016 głównie na os. Prądnik Czerwony, handlując m.in. amfetaminą, mefedronem i kokainą, dokonując rozbojów, wymuszeń, zniszczenia mienia.

 

Jak podaje krakowska prasa - główny oskarżony Krzysztof M., ps. Młody Misiek, to brat znanego w środowisku krakowskich kibiców "Miśka", który zaatakował nożem włoskiego piłkarza Dino Baggio.

 

Wyrok nie jest prawomocny.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie