Apteka jako pośrednik w znalezieniu opieki dla chorych i seniorów. Nowy projekt we Włoszech

Technologie
Apteka jako pośrednik w znalezieniu opieki dla chorych i seniorów. Nowy projekt we Włoszech
Flickr/Elliott Brown

W Mediolanie oraz w innych miastach w Lombardii na północy Włoch apteki oferują od wtorku dodatkową usługę: znajdują opiekunów do osób starszych i chorych. To rezultat porozumienia między agencją pracy i federacją prywatnych aptek.

Rodziny z miast w tym regionie - między innymi Lodi, Monzy i Brianzy, które poszukują opieki dla seniorów, mogą skierować swoje kroki do najbliższej apteki. Włoskie media podkreślają, że ta inicjatywa jest potwierdzeniem faktu, iż placówki te stanowią jeden z głównych punktów odniesienia i pomocy w lokalnej społeczności.

 

Pośrednictwo apteki w znalezieniu opiekunki lub opiekuna dla chorej bądź starszej osoby stanowi - jak zapewniono - gwarancję profesjonalizmu, uczciwości i rzetelności.

 

Latem rośnie liczba osób poszukujących opieki dla najbliższych

 

To pewność, bezpieczeństwo kontraktu i zaufanie - stwierdził cytowany w lokalnej prasie przedstawiciel agencji pracy.

 

Federacja właścicieli aptek w Lombardii wyjaśniła, że przystąpiła do tego projektu, bo uznała go za przydatny dla rodzin.

 

- Porozumienie to realizuje ideę apteki bliskiej problemów osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, wychodzącej naprzeciw potrzebom ludzi - powiedziała prezes federacji Annarosa Racca. Zauważyła, że taka propozycja jest szczególnie ważna o tej porze roku, bo latem rośnie liczba osób poszukujących opieki dla swych najbliższych.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie