"Mamma mia, finito!" Członek camorry zatrzymany w Polsce

Polska

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa, we współpracy z włoską policją, zatrzymali poszukiwanego od 6 lat obywatela Włoch - członka camorry - który ukrywał się przez ostatnich kilka lat w Polsce. - Na widok policjantów wykrzyknął: "Mamma mia, finito!" - powiedział kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

Camorra to neapolitańska organizacja przestępcza składająca się z kilkudziesięciu klanów, podzielonych na grupy, w skład których wchodzi ponad 100 rodzin oraz około 5 tys. członków honorowych. Nie posiada hierarchicznej struktury - co odróżnia ją od sycylijskiej cosa nostry.

 

Antonio C. w 2011 r. został skazany przez Sąd Apelacyjny w Neapolu na karę 10 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za międzynarodowy handel narkotykami oraz udział w tworzeniu struktury mafijnej camorry z klanu "Contini". Poszukiwany znajdował się na tzw. top liście najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców.

 

- Chcąc uniknąć zatrzymania, stworzył co najmniej dwie fałszywe tożsamości. Mężczyzna od około 6 lat funkcjonował w Polsce jako przedstawiciel handlowy. Prowadził nowe życie jako przykładny członek rodziny. Mieszkał w jednej z podrzeszowskich miejscowości - powiedział kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP.

 

Kolejne zatrzymanie członka camorry w Polsce

 

Informacje o tym, że Antonio C. może ukrywać się w Polsce, włoscy policjanci przekazali funkcjonariuszom CBŚP w czerwcu tego roku.

 

- Z uwagi na jego kryminalną przeszłość do zatrzymania zostali zaangażowani policjanci z zespołu realizacyjnego CBŚP. Dzięki ich profesjonalizmowi, po kilkudziesięciu sekundach od wejścia na posesję, włoski mafioso został obezwładniony - dodał Szymański.

 

- Jeszcze przez chwilę łudził się, że doszło do jakiegoś nieporozumienia. Natomiast kiedy zobaczył włoskich policjantów asystujących przy tej czynności zwrócił się do nich słowami: "Mamma mia, finito"! Zrozumiał, że jest to koniec jego ukrywania się i będzie musiał odbyć zasądzony we Włoszech wyrok - powiedział Szymański.

 

 

Jest to kolejne zatrzymanie członka camorry ukrywającego się w Polsce. Na początku roku policjanci krakowskiego CBŚP zatrzymali w jednej z małopolskich pizzerii 52-letniego Luigiego B., innego członka camorry.

 

PAP, polsatnews.pl

dk/paw
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie