Koncert Guns N' Roses w Gdańsku. Organizatorzy spodziewają się 40 tys. osób

Kultura
Koncert Guns N' Roses w Gdańsku. Organizatorzy spodziewają się 40 tys. osób
Facebook/Guns N' Roses

Ponad 40 tysięcy osób spodziewają się organizatorzy koncertu Guns N' Roses, który odbędzie się we wtorek wieczorem na Stadionie Energa Gdańsk. Amerykańska kapela rockowa zagra w legendarnym składzie z wokalistą Axlem Rosem i gitarzystą Slashem na czele. Wtorkowy koncert jest częścią trasy koncertowej "Not In This Lifetime Tour", w którą zespół wyruszył w końcu maja.

Występ Guns N' Roses rozpocznie się na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 20:45 i ma potrwać do godz. 23:00. Koncert amerykańskiej gwiazdy poprzedzą występy Dody z zespołem Virgin oraz formacji Killing Joke.

 

- Z dostępnych nam informacji wynika, że na trybunach i na płycie stadionu będzie komplet widzów - powiedziała Karolina Janik, rzecznik prasowa Stadion Energa Gdańsk. Przypomniała, że na trybunach stadionu jest ponad 41 tys. miejsc, ale z użytkowania wyłączono strefy znajdujące się za sceną. - Sądzę, że koncert obejrzy ponad 40 tysięcy osób - wyjaśniła.

 

Dodała, że gospodarze stadionu, przy okazji wtorkowego koncertu, zdecydowali się na eksperyment. - Po koncercie nie wymienimy murawy. Będzie to test murawy hybrydowej, która pokrywa płytę stadionu - wyjaśniła.

 

Wystąpią w Polsce po raz trzeci

 

Z myślą o uczestnikach koncertu przygotowano dodatkowe tymczasowe parkingi w okolicach stadionu. Ci, którzy zdecydują się dotrzeć na występ komunikacją miejską, będą mieli do dyspozycji specjalne bezpłatne pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, kursujące na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. W pobliże stadionu można też będzie dojechać m.in. autobusami linii 158 i tramwajami linii nr 7, które tego wieczora kursować będą częściej. Podróżnych powracających z koncertu mają rozwozić po mieście głównie pociągi SKM oraz autobusy.

 

Trasa koncertowa "Not In This Lifetime Tour" grupy Guns N' Roses rozpoczęła się 27 maja w Dublinie w Irlandii i obejmuje dalszych 18 koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy; następnie muzycy planują 16 występów w Ameryce Północnej. Amerykańska część trasy rozpocznie się 30 lipca w U.S. Bank Stadium w Minneapolis.

 

Zespół Guns N' Roses powstał w 1985 roku w Los Angeles. Ich debiutancki album "Apetite For Destruction" stał się najlepiej sprzedającym się amerykańskim debiutem w historii z 30 milionami sprzedanych płyt na całym świecie. Grupa ma na koncie sześć studyjnych płyt. Jej największe przeboje to m.in. "Welcome To The Jungle", "Sweet Child O' Mine", "You Could Be Mine", "Patience" i "November Rain".

 

Guns N' Roses występował w Polsce dwukrotnie: w 2006 r. w Warszawie oraz 2012 r. w Rybniku.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie