Po dwóch groźnych wypadkach w stolicy ZTM zmienia trasy autobusów. Nie będą skręcać w lewo

Polska
Po dwóch groźnych wypadkach w stolicy ZTM zmienia trasy autobusów. Nie będą skręcać w lewo
Polsat News

Po dwóch wypadkach, do których doszło na tym samym skrzyżowaniu w centrum Warszawy, Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o zmianie tras trzech autobusów. - Ze względów bezpieczeństwa zmieniliśmy trasy autobusów linii 107, E-2, N44 - powiedział polsatnews.pl Kamil Migała z ZTM. Od soboty do odwołania nie będą skręcać z ulicy Marszałkowskiej w Królewską i odwrotnie.

Autobusy linii 107, E-2, N44 nie będą skręcać w lewo z Marszałkowskiej w Królewską w kierunku Krakowskiego Przedmieścia i w odwrotnym kierunku. Zmienione trasy ZTM opisał na swojej stronie.

 

Migała zauważył, że wyłączenie autobusów ze skrzyżowania to działanie doraźne. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ prowadzi śledztwa w sprawie dwóch wypadków, do których doszło w środę i w czwartek na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. - Miejmy nadzieję, że zostaną wyciągnięte wnioski - powiedział przedstawiciel biura prasowego ZTM.

 

Zwiększanie bezpieczeństwa na kłopotliwym skrzyżowaniu

 

Zmiana trasy obowiązuje od soboty od godz. 20:45 do odwołania. - Dalsze decyzje zostaną prawdopodobnie podjęte wtedy, gdy dowiemy się, jakie są wyniki śledztwa - wyjaśnił Migała. Jak dodał, to jedyne działanie, które mogło podjąć ZTM, aby zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

 

- Zmiana nie powoduje większych utrudnień. Sprzeciwu nie było, pasażerowie mają świadomość, że to nie ma utrudniać im życia - podsumował Migała.

 

Jedno skrzyżowanie, dwa wypadki

 

Do obu wypadków doszło wieczorem. W środę przed godziną 18:00 na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej zderzył się tramwaj z autobusem. Do podobnego zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 19:00.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie