Jest porozumienie miasta i TVP. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się we wrześniu

Kultura
Jest porozumienie miasta i TVP. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się we wrześniu
Polsat News

"Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie" - głosi komunikat TVP.

"W związku z tym ustalono, że Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki krajowy Festiwal Piosenki Polski w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polskę 54. Edycja KFPP we Opolu" - poinformowano.


Jednocześnie Telewizja Polska zadeklarowała, że "dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu".

 


Pod dokumentem widnieją podpisy Jacka Kurskiego i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

"Opole ze względu na ponad 50-letnią dobrą współpracę z TVP zgodziło się udostępnić Telewizji na ten czas amfiteatr i prawa do marki KFPP. TVP dołoży wszelkich starań aby strona artystyczna nawiązywała standardem do poprzednich edycji Festiwalu" - napisał Arkadiusz Wiśniewski.

 

Problem z organizacją 54. KFPP w Opolu pojawił się w ostatnim tygodniu maja, kiedy grupa artystów zrezygnowała z udziału w festiwalu. Wśród nich znalazł się Andrzej Piaseczny i Maryla Rodowicz, którzy na scenie w Opolu mieli obchodzić jubileusze swojej pracy artystycznej. Prezydent Opola 22 maja wypowiedział TVP umowę o współorganizowaniu tegorocznego KFPP. Jako powód uznał brak zdolności TVP do wywiązania się z umowy, jaką telewizja zawarła z miastem.

 

Obydwie strony zapowiadały wówczas, że będą dochodzić swoich praw przed sądem. Zarząd TVP rozpoczął rozmowy z samorządem w Kielcach na temat koncertu piosenki polskiej, który w przyszłości mógłby przekształcić się w festiwal, jednak według zapowiedzi prezesa telewizji miałby on być uzupełnieniem, a nie konkurencją dla KFPP w Opolu.

 

polsatnews.pl, PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze