Szefowa partii Macrona: odblokować gospodarkę i wyzwolić energię Francuzów

Świat
Szefowa partii Macrona: odblokować gospodarkę i wyzwolić energię Francuzów
PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

- Musimy zbudować nowoczesny ruch polityczny, trzeba odblokować gospodarkę, wyzwolić energię Francuzów, budować solidarność i chronić obywateli - mówiła w niedzielę po zakończeniu wyborów parlamentarnych we Francji szefowa La Republique en Marche Catherine Barbaroux.

Barbaroux podkreśliła, że po raz pierwszy w historii V Republiki Zgromadzenie Narodowe będzie "głęboko odnowione, młodsze, silne i zróżnicowane" oraz "z historycznym wzrostem reprezentacji w nim kobiet”.

 

Zaznaczyła, że przed rządzącymi stoją teraz zadania odblokowania gospodarki, wyzwolenia energii Francuzów, budowy solidarności i ochrony obywateli. - To jest to, czego nasi obywatele oczekują, chcą efektów pracy, skuteczności - zaznaczyła.

 

"Prezydent i rząd będą mieli wyraźną większość"

 

Zwracając się do zwolenników partii podkreśliła, że należy razem "budować nowoczesny ruch polityczny". - Prezydent i rząd będą mieli wyraźną większość, stabilną i spójną - powiedziała.

 

Podziękowała wszystkim wyborcom, którzy wzięli udział w drugiej turze wyborów. - Zwycięstwo było możliwe dzięki determinacji, ale także mobilizacji tysięcy zwolenników, wolontariuszy i obywateli - oznajmiła.

 

Partia La Republique en Marche prezydenta Emmanuela Macrona zdecydowanie zwyciężyła w niedzielę w II turze wyborów parlamentarnych, zdobywając 355-360 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym, co daje jej większość bezwzględną - wynika z prognoz.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie