Papież: spotkanie z uchodźcami rozprasza strach i wypaczone ideologie

Świat

Papież Franciszek powiedział w niedzielę w Watykanie, że osobiste spotkanie z uchodźcami pozwala "rozproszyć strach i wypaczone ideologie". Wierni modlili się z papieżem za ofiary pożarów w Portugalii.

- Pojutrze obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy, ogłoszony przez Narody Zjednoczone. Tegoroczne hasło to "Z uchodźcami. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy stać po stronie uchodźców" - mówił papież zwracając się do wiernych obecnych na południowej modlitwie Anioł Pański.

 

- Konkretna uwaga kierowana jest na kobiety, mężczyzn i dzieci uciekających przed konfliktami, przemocą i prześladowaniami. Wspominamy także w modlitwie tych, którzy stracili życie w morzu bądź podczas wyczerpujących podróży lądowych - wskazał Franciszek.

 

"Okazja prawdziwego wzajemnego poznania"

 

Dodał, że "ich historie bólu i nadziei mogą stać się okazją do braterskiego spotkania i prawdziwego wzajemnego poznania". - Osobiste spotkanie z uchodźcami rozprasza strach oraz wypaczone ideologie i staje się czynnikiem rozwoju człowieczeństwa, zdolnym do tego, by uczynić miejsce na uczucia otwarcia i na budowę mostów - mówił papież.

 

Zapewnił także o swej bliskości naród Portugalii w związku z pożarami lasów w środkowej części kraju, w których zginęło już blisko 60 osób. W ciszy modlono się za ofiary.

 

PAP, Fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie