Trafił kostką brukową w policjantkę. Tłumaczył, że celował w gołębie

Polska
Trafił kostką brukową w policjantkę. Tłumaczył, że celował w gołębie
Pixabay/MaryB

Umundurowany patrol policji legitymował w centrum Chełma (woj. lubelskie) mężczyznę, gdy nagle jedna z funkcjonariuszek poczuła silne uderzenie w kolano. Okazało się, ze trafiła w nią kostka brukowa, którą ktoś rzucił w kierunku policjantów. Sprawcę zatrzymano jeszcze tego samego dnia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę na Placu Łuczkowskiego w Chełmie. Sprawcą okazał 18-letni mieszkaniec gminy Żmudź. 

 

Mężczyzna ten przechodząc przez centrum Chełma rzucił w kierunku umundurowanego patrolu kostkę brukową, która uderzyła funkcjonariuszkę w kolano. Policjantce udzielona została doraźna pomoc medyczna.

 

Mówił, że rzucał "bryłą" w kierunku gołębi

 

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zabezpieczyli i przejrzeli nagrania z monitoringu. Na tej podstawie wytypowali osobę, która dopuściła się tego czynu. Jeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Był trzeźwy.

 

Podczas zatrzymania tłumaczył policjantom, że rzucał "bryłą" w kierunku gołębi.

 

Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji. Zostały mu już przedstawione zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do trzech lat więzienia.

 

polsatnews.pl

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie