Szwedzcy kibice podarowali bezdomnemu z Kielc buty i bilet na mecz. Mężczyzna wcześniej stanął w ich obronie

Polska
Szwedzcy kibice podarowali bezdomnemu z Kielc buty i bilet na mecz. Mężczyzna wcześniej stanął w ich obronie
Flickr/Allie_Caulfield/CC BY 2.0

Buty, bilet na mecz i koszulkę szwedzkiej drużyny narodowej otrzymał bezdomny w Kielcach od kibiców "Trzech Koron". Dzień wcześniej mężczyzna załagodził sytuację między grupami polskich i szwedzkich kibiców. - Był z nami przez cały dzień i rozwiązał ten problem. Jest bohaterem - powiedział cytowany przez Aftonbladet.se Marcus Ewelind, pomysłodawca obdarowania bezdomnego.

Szwedzcy kibice przyjechali do Kielc na mecz swojej drużyny z reprezentacją Anglii na młodzieżowych mistrzostwach Europy U21.


W czwartek doszło do spięcia między polskimi i szwedzkimi kibicami. Między zwaśnione grupy wkroczył bezdomny i załagodził sytuację.

 


Następnego dnia kibice postanowili mu się odwdzięczyć. Podarowali mu koszulkę w barwach narodowych, a także zaprosili na mecz.


Mężczyzna dostał także nowe buty. Choć początkowo kibice kupili za mały rozmiar, szybko wrócili do sklepu i wymienili buty na większe.


- Widzieliśmy, że ten mężczyzna chodzi w samych skarpetach. Uznaliśmy, że tak nie może być. Buty nie były drogie, ale dały mu wiele radości. To było warte każdych pieniędzy - powiedział Joel Torpadie.

 

Zachowanie kibiców wzruszyło mężczyznę do łez.

 

Aftonbladet.se

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie