"Wrocław w rytmie disco" podbił serca publiczności. Polsat liderem

Kultura

W trakcie emisji koncertu "Wrocław w rytmie disco” Telewizja Polsat była liderem zarówno wśród wszystkich widzów jak i w grupie 16-49 lat. Średnia widownia imprezy na antenie Telewizji Polsat wyniosła 2,6 miliona, a na antenie Disco Polo Music – 400 tysięcy. W szczytowym momencie wraz z Polsatem w rytmie disco bawiło się 3,2 miliona widzów.

Tłumy fanów bawiły się w gorący środowy wieczór na Stadionie Wrocław, na którym zagościły najbardziej znane gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny disco. Emitowany na antenie Telewizji Polsat od godziny 20:05 koncert "Wrocław w rytmie disco" oglądało średnio ponad 2,6 miliona widzów, co przełożyło się na 22,5 proc. udział w widowni telewizyjnej w grupie wszystkich badanych oraz 26 proc. udział w widowni telewizyjnej w grupie wiekowej 16-49.

 

Niezapomniane hity disco

 

W trakcie nadawania Polsat był liderem w obu grupach. Kontynuacja imprezy na antenie Disco Polo Music od godziny 23:20 cieszyła się również dużym zainteresowaniem. Średnio oglądało ją prawie 400 tysięcy widzów. Przełożyło się to na 5,2 proc. udziałów w obu grupach. Łącznie na obu antenach koncert przez co najmniej 15 minut obejrzało prawie 5,3 mln widzów.

 

Na wrocławskiej scenie wystąpili najpopularniejsi artyści tego gatunku m.in.: Boys ze swoimi hitami "Jesteś szalona" i "Wolność", Bayer Full z "Wszyscy Polacy to jedna rodzina", Weekend z niezapomnianym "Ona tańczy dla mnie" i "Za każdą chwilę z tobą", Czadoman z wpadającym w ucho przebojem "Ruda tańczy jak szalona" oraz Łobuzy z hitem "Ona czuje we mnie piniądz”. 

 

Obok polskich wykonawców, swoje największe przeboje wykonały gwiazdy światowej muzyki dyskotekowej: Jenny Berggren z legendarnej grupy Ace of Base, Rui Carlos Ferreira, były członek zespołu Bad Boys Blue, ukraińska artystka Kamaliya oraz duet La Bouche stworzony przez wokalistkę Melanie Thornton i rapera Lane McCray.

 

Oświadczyny na scenie

 

Podczas imprezy doszło do wyjątkowej sytuacji, gdy na scenę wyszedł 27-letni Rafał, który uklęknął na jedno kolano i poprosił swoją wybrankę Darię o rękę. Powiedziała: "Tak!", a chwilę później cały stadion zaśpiewał im razem z Pawłem Jasionowskim z zespołu Masters: "Żono moja, serce moje, nie ma takich, jak my dwoje”.

 

 

Koncert "Wrocław w rytmie disco" poprowadzili: artystka i tancerka Agnieszka Kaczorowska oraz Jerzy Mielewski - dziennikarz Polsatu Sport i prowadzący telewizyjne show "The Brain. Genialny Umysł".

 

Telewizja Polsat, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie