Wielka Brytania: przed parlamentem aresztowano mężczyznę z nożem

Świat
Wielka Brytania: przed parlamentem aresztowano mężczyznę z nożem
Flickr/Hernán Piñera/CC BY-SA 2.0

Londyńska policja metropolitalna aresztowała w piątek przed budynkiem brytyjskiego parlamentu trzydziestokilkuletniego mężczyznę uzbrojonego w nóż. Jak podkreślono, nikt nie został ranny.

Dziennikarz gazety "Daily Mirror" Ben Glaze powiedział w rozmowie z telewizją Sky News, że podczas zatrzymania ubranego w szarą bluzę napastnika policjanci użyli paralizatora.

 

Glaze dodał, że w kierunku mężczyzny wybiegli również uzbrojeni w broń automatyczną policjanci ochraniający siedzibę parlamentu.

 

Policja nie określiła, czy incydent miał charakter terrorystyczny; mężczyzna został zabrany przez policję na jeden z komisariatów w celu dalszego przesłuchania. Po zatrzymaniu mężczyzny przywrócono normalny ruch w okolicy.

 

Zamach terrorystyczny "wysoce prawdopodobny"

 

Do zdarzenia doszło tuż przed Bramą Powozową (Carriage Gates) w pobliżu stacji metra Westminster, gdzie w marcu br. doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło sześć osób, a 49 zostało rannych. Zamachowiec Khalid Masood najpierw wjechał samochodem w tłum na Moście Westminsterskim, a następnie wdarł się na dziedziniec parlamentu, gdzie śmiertelnie ranił interweniującego policjanta Keitha Palmera.

 

Pod koniec kwietnia policja aresztowała również mężczyznę, który przechodził w pobliżu siedziby premier Theresy May na Downing Street z torbą noży.

 

Zagrożenie zamachem terrorystycznym w Wielkiej Brytanii utrzymuje się na czwartym poziomie w pięciostopniowej skali, co oznacza, że atak jest "wysoce prawdopodobny".

 

PAP

prz/dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie