Volkswagen zaprezentował nową wersję Polo

Moto
Volkswagen zaprezentował nową wersję Polo
Volswagen

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen zaprezentował oficjalnie w Berlinie najnowszą wersję popularnego auta subkompaktowego Polo - podała agencja AP. Od 1975 roku, gdy na rynku pojawiła się pierwsza generacja Polo, Volkswagen sprzedał 14 mln sztuk tego auta.

Nowe Polo jest nieco większe niż jego poprzednik. Wyposażone jest w systemy asystujące oraz bezpieczeństwa, dostępne dotąd w większych autach.

 

Chodzi m.in. o układ wykrywania martwego pola widzenia w lusterku zewnętrznym. Ostrzega on automatycznie kierowcę o zbliżającym się pojeździe lub obiekcie, który znajduje się w tzw. martwym punkcie, zapewniając bezpieczeństwo podczas zmiany pasa ruchu czy wyprzedzania.

 

 

 

Z kolei system ostrzegania o zbliżającym się z tyłu pojeździe pomoże kierowcy bezpiecznie włączyć się do ruchu, np. przy wyjeździe tyłem z parkingu.

 

Jak podała AP, Polo szóstka trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Model podstawowy ma kosztować w Niemczech blisko 13 tys. euro.

 

Według AP, pierwotnie koncern z Wolfsburga ustalił oficjalną premierę najnowszego Polo na wrzesień. Miał zaprezentować auto dopiero podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie