Czy jesteś za odwołaniem ministra środowiska? Wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska

Liberalizacja prawa o usuwaniu drzew, autorstwa ministra środowiska Jana Szyszki, doprowadziła do masowej wycinki w kraju. Lasy Państwowe tną drzewa w Puszczy Białowieskiej, gdzie trwa protest ekologów. A sam Szyszko wręcza szefowi MSWiA kopertę i mówi: "to taka córka leśniczego". O tym czy polityk powinien ustąpić rozmawiali Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15) i Andrzej Rozenek (SLD Lewica Razem).

Tomasz Rzymkowski tłumaczył, że większość lasów w Puszczy Białowieskiej znajduję się w Parku Narodowym - i nie ma tam żadnej wycinki.

 

- Rozmawiamy o lasach gospodarczych, gdzie naturalna polityka Lasów Państwowych, czyli wycinanie i sadzenie drzew trwa od lat - powiedział.

 

Z kolei Andrzej Rozenek mówił, że cała Puszcza Białowieska powinna być Parkiem Narodowym, bo wówczas "nikt by nie robił chorej melioracji wokół Puszczy". - To jest jedyny obiekty przyrody w Polsce wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - dodał.

 

Program poprowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Tak czy nie?

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "czy jesteś za odwołaniem ministra środowiska?".

 

Odpowiedzi: "TAK" udzieliło 34,1 proc. głosujących, "NIE" - 65,9 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

hlk/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie