Śledztwo ws. fałszowania faktur przez dyrektora szkoły w Jaworznie

Polska
Śledztwo ws. fałszowania faktur przez dyrektora szkoły w Jaworznie
Pixabay.com/DavidMolina/Zdj. ilustracyjne

Śledztwo ws. podejrzenia o wystawianie przez byłego dyrektora fałszywych faktur na zakup towarów i usług dla Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie wszczęła Prokuratura Rejonowa. - Informacje dostaliśmy niedawno, to dopiero wstępny etap śledztwa - powiedział w piątek prokurator rejonowy Jacek Nowicki. Dodał, że chodzi m.in. o faktury na prace remontowe i prace związane z utrzymaniem boiska.

Ze stanowiska odwołał dyrektora prezydent miasta Paweł Silbert po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratorium oświaty - wynika z komunikatu Urzędu Miasta w Jaworznie.

 

Sprawa rozpoczęła się podczas kontroli szkolnych dokumentów księgowych przez pracowników Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowo-Wychowawczych. O możliwych nieprawidłowościach dyrektor zespołu powiadomiła następnie policję.

 

Na portalu Urzędu Miasta w Jaworznie czytamy, że w treści zawiadomienia wskazano na podejrzenie sfałszowania i podrobienia dokumentów księgowych - faktur za towary i usługi nabywane dla Zespołu Szkół nr 3 w Jaworznie. W związku z tym prezydent miasta postanowił przeprowadzić "kompleksową kontrolę w zakresie gospodarki finansowej prowadzonej w tej placówce"; czynności podjęła też policja.

 

Prokurator podkreślił, że śledztwo prowadzone jest w sprawie; nie ma jeszcze żadnych zarzutów.

 

Jak podał magistrat w Jaworznie, od 14 czerwca pełniącą obowiązki dyrektora ZS nr 3 została Mariola Migacz - dotychczasowa wicedyrektorka. Konkurs na nowego dyrektora został już ogłoszony; kandydaci na złożenie swych ofert mają czas do 29 czerwca.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie