Rusza Euro U-21. Polacy zmierzą się ze Słowakami

Polska
Rusza Euro U-21. Polacy zmierzą się ze Słowakami
Polsat News

Reprezentacja Polski swoją przygodę z Euro U-21 rozpocznie piątkowym meczem ze Słowacją. W Lublinie "Biało-Czerwoni" muszą dać z siebie wszystko, wszak tylko zwycięstwo w grupie daje pewny awans do półfinału. Transmisja meczu Polska - Słowacja w Polsacie i Polsacie Sport. Początek spotkania o 20:45.

Do Polski zjechało dwanaście najlepszych reprezentacji Starego Kontynentu. Mecze rozegrają na sześciu stadionach - w Lublinie, Kielcach, Gdyni, Bydgoszczy, Krakowie i Tychach. Hasło przewodnie rozpoczynającego się Euro U-21 brzmi: "Dzisiaj gwiazdy, jutro supergwiazdy".

 

W imprezie bierze udział siedem reprezentacji, które już wcześniej triumfowały w młodzieżowym Euro. Pięciokrotnie najlepsi okazywali się Włosi. Na drugim miejscu są natomiast Hiszpanie - z czterema zdobytymi tytułami. Dwukrotnie triumfowali Anglicy. Po jednym zwycięstwie mają na swoim koncie Niemcy, Czesi, Szwedzi i Serbowie.

 

W gronie dwunastu zespołów walczących o tegoroczne trofeum znalazł się jeden debiutant. Jest nim młodzieżowa reprezentacja Macedonii.

 

"Poziom jest absolutnie wyrównany"

 

Przed inauguracyjnym meczem młodzieżowych mistrzostw Europy stan murawy w Lublinie sprawdzał sam prezes PZPN Zbigniew Boniek.

 

- Jest dobrze. Rzeczywiście ten stadion jest fantastyczny, dobrze wygląda, przystrojony, piękna murawa. Jesteśmy gotowi - powiedział.

 

O sukces sportowy muszą już zadbać sami zawodnicy. Apetyty są ogromne. Jednak selekcjoner polskiej reprezentacji młodzieżowej, Marcin Dorna nie chce składać żadnych deklaracji.

 

- Trudno wskazać faworytów, bo tych zmiennych, które decydują o powodzeniu w takim spotkaniu jest bardzo wiele i ten poziom jest absolutnie wyrównany - przyznał.

 

Kolejni będą Szwedzi i Anglicy

 

Kolejny mecz w grupie A "Biało-Czerwoni" rozegrają w poniedziałek ze Szwedami, a za tydzień zmierzą się z młodzieżową reprezentacją Anglii.

 

Bilety na wszystkie spotkania Polaków rozeszły się błyskawicznie.

 

Transmisja meczu Polska - Słowacja od godz. 20:00 w Polsacie i Polsacie Sport. Komentują: Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

 

Polsat News

zdr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie