Prokuratura prowadzi śledztwa ws. zderzeń autobusów z tramwajem w Warszawie

Polska
Prokuratura prowadzi śledztwa ws. zderzeń autobusów z tramwajem w Warszawie
Polsat News

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ prowadzi śledztwa w sprawie dwóch wypadków, do których doszło wieczorem w środę i w czwartek na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej. W obu przypadkach tramwaj zderzył się z autobusem.

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Michał Dziekański, wypadek, do którego doszło w środę, został z uwagi na liczbę pokrzywdzonych zakwalifikowany jako sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. - Poszkodowanych zostało ponad 10 osób, w tym trzy nadal pozostają w szpitalu, jedno dziecko - niestety - stanie bardzo ciężkim - powiedział.

 

Jak podał, w sprawie czwartkowego wypadku, w którym zostały poszkodowane trzy osoby, prowadzone jest postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego.

 

Sprawdzą, czy sygnalizacja działa prawidłowo


- Ustalamy dokładny przebieg zdarzeń. Prokurator brał udział w oględzinach w miejscu zdarzeń. Został powołany biegły. Został zabezpieczony monitoring - poinformował prokurator. Dodał, że przesłuchiwani są świadkowie, w tym kierowcy innych pojazdów, którzy byli tam w czasie zdarzeń.

 

- Ponieważ w krótkim czasie miały miejsce dwa wypadki o podobnym przebiegu, nie tylko zabezpieczyliśmy dokumentację dotyczącą działania sygnalizacji na tym skrzyżowaniu, ale także wskazaliśmy na konieczność niezwłocznej weryfikacji, czy ta sygnalizacja działa prawidłowo - zaznaczył Dziekański.

 

Do obu wypadków doszło wieczorem. W środę przed godziną 18.00 na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej zderzył się tramwaj z autobusem. Do podobnego zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 19.00.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie