"Jezus ma twarz uchodźcy". Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski o pomocy migrantom

Polska

- Kościół w kwestii uchodźców będzie mówił językiem Ewangelii. W tym języku jest przesłanie pomocy drugiemu człowiekowi - powiedział w czwartek w Wydarzeniach o godz. 22 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Dodał, że potrzebującym należy pomagać zarówno w Europie, jak i w Polsce.

- Podczas homilii z okazji Bożego Ciała mówiono, że Jezus ma twarz m.in.: męża, żony, migranta, uchodźcy. Kościół w kwestii uchodźców będzie mówił zawsze językiem Ewangelii czyli będzie powtarzał słowa Jezusa - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

 

Korytarze humanitarne: "Kościół z potrzebującymi"

 

Jak wyjaśnił, w języku ewangelicznym jest "przesłanie potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi zarówno na miejscu, jak i w Europie".

 

- Czy to są korytarze humanitarne, czy to są żłobki, czy to jest inna pomoc. Kościół zawsze będzie z tymi najbiedniejszymi, najbardziej potrzebującymi i zawsze będzie to powtarzał - dodał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

 

Jego zdaniem święto Bożego Ciała powinno łączyć wszystkich, niezależnie od poglądów i sympatii politycznych.

 

"Katolicy są w każdej partii"

 

- Kościół mówi do każdego, bez względu na to, kto jest z jakiej partii. Katolicy są w każdej partii i będą w każdej partii i dlatego Kościół i przesłanie Kościoła jest do każdego człowieka - powiedział ks. Rytel-Andrianik. 

 

- Partia to jest część. A Kościół jest całością. I Kościół, jak matka, jest całością i nie chce dzielić - podsumował rzecznik.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie