Zderzenie dwóch aut w Wielkopolsce. Nie żyje jeden z kierowców

Polska

W wypadku, do którego doszło w czwartek przed godz. 11 w okolicy Kościana w Wielkopolsce, jedna osoba zginęła, a trzy inne, w tym kilkuletnie dziecko, zostały ranne. Służby informują, że droga krajowa nr 5 jest już przejezdna.

Droga krajowa nr 5 była zablokowana przez kilka godzin; samochody kierowano na objazdy. Jak poinformowała mł. asp. Izabela Czerwińska z policji w Kościanie, obecnie ruch odbywa się już bez żadnych utrudnień.

 

Przed godz. 11 na obwodnicy Kościana doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak tłumaczyła Czerwińska, "ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Astra jadący w kierunku Leszna z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Mazda".

 

W wyniku zdarzenia 28-letni kierujący mazdy, mimo długotrwałej reanimacji zmarł. W wypadku uczestniczyło także kilkuletnie dziecko, które zostało przetransportowane helikopterem do szpitala w Poznaniu. Do szpitala trafiły także dwie osoby dorosłe.

 

PAP, Polsat News

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze