Ujęto napastnika, który w Tarnowie ranił nożem policjanta

Polska
Ujęto napastnika, który w Tarnowie ranił nożem policjanta
Polsat News

Antyterroryści zatrzymali mężczyznę, który w nocy ze środy na czwartek w Tarnowie ranił nożem policjanta. Funkcjonariusz ugodzony w okolice obojczyka oraz w szyję trafił do szpitala, przeszedł już operację. - Policjant pozostaje w szpitalu, ale jego życie nie jest zagrożone - powiedział polsatnews.pl asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

- Mężczyznę zatrzymano w jego mieszkaniu, w Tarnowie. Mieliśmy zgodę prokuratora na siłowe wejście. Uczynili to antyterroryści z Krakowa - powiedział Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

 

Dodał, że w czwartek nie będzie można przeprowadzić czynności procesowych, ponieważ mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających.

 

Zaczepiał kobietę, zaatakował policjanta

 

Do napaści na policjanta doszło w nocy ze środy na czwartek. Po godz. 1:15 funkcjonariuszy wezwała kobieta, która miała być zaczepiana przez rowerzystę.

 

Patrolowi udało się go namierzyć na ulicy Rydza-Śmigłego w Tarnowie. - Próbowali go zatrzymać i wylegitymować, ale zaczął uciekać - relacjonował asp. sztab. Paweł Klimek. Policjanci ponowną próbę zatrzymania podjęli na ulicy Jana Pawła II, udało im się zajechać rowerzyście drogę radiowozem.

 

- Gdy jeden z policjantów podjął próbę zatrzymania mężczyzny, ten wyciągnął nóż i zadał funkcjonariuszowi dwa ciosy - powiedział asp. sztab. Klimek.

 

Rany obojczyka i szyi

 

Napastnik ugodził mundurowego nożem w okolice obojczyka i w szyję. Drugi z policjantów widząc, że kolega jest ranny i obficie krwawi, zajął się udzieleniem mu pomocy. Rowerzysta zbiegł.

 

Do poszukiwań zaangażowano m.in. psa tropiącego. Śledczy zabezpieczyli również nagrania z monitoringu z okolicy, w której doszło do interwencji i napadu na policjanta.

 

Na razie policja nie podaje bliższych szczegółów dotyczących zatrzymanego mężczyzny.

 

polsatnews.pl

grz/paw
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie