Raczej "nie będzie trzycyfrowa". Londyńska policja o liczbie ofiar pożaru

Świat
Raczej "nie będzie trzycyfrowa". Londyńska policja o liczbie ofiar pożaru
PAP/EPA/WILL OLIVER

Komisarz londyńskiej policji Stuart Cundy powiedział w czwartek, że liczba ofiar śmiertelnych pożaru wieżowca Grenfell Tower najprawdopodobniej wzrośnie, ale wyraził nadzieję, że "nie będzie trzycyfrowa". Obecny bilans to 17 zabitych i 78 rannych.

Na pytanie, czy ostateczna liczba ofiar śmiertelnych będzie liczona w dziesiątkach czy setkach, Cundy powiedział: "Chcę mieć nadzieję, że nie będzie trzycyfrowa".

 

Dodał, że niektóre z osób, które zginęły w pożarze, prawdopodobnie nigdy nie zostaną zidentyfikowane, a przeszukiwanie spalonego 24-piętrowego budynku może potrwać miesiące. W sprawie pożaru wszczęto śledztwo - poinformował.

 

Wcześniej w czwartek brytyjska premier Theresa May zapowiedziała powołanie komisji śledczej, która zbada przyczyny tragedii.

 

Zbudowany w 1974 roku blok mieszkalny Grenfell Tower zapalił się w środę tuż przed godz. 1 w nocy czasu lokalnego (godz. 2 w Polsce). Był to najpoważniejszy od kilkudziesięciu lat pożar w budynku mieszkalnym w Wielkiej Brytanii. W środę wieczorem wiceminister spraw wewnętrznych Nick Hurd zapowiedział, że decyzją rządu przeprowadzone zostaną kontrole bezpieczeństwa w podobnych budynkach na terenie całego kraju.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie