W długi weekend na drogach będzie o połowę policjantów więcej

Polska
W długi weekend na drogach będzie o połowę policjantów więcej
PAP/Jakub Kamiński

Na co dzień do służby wychodzi min. 4 tys. policjantów z drogówki, w trakcie działań wzmożonych, np. podczas wyjazdów na długi weekend, wychodzi ich co najmniej o połowę więcej - zapowiedział w środę mł. insp. Armand Konieczny z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Armand Konieczny, naczelnik Wydziału Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, zaznaczył, że na ten czas policja stara się "zmobilizować maksymalne siły i środki" oraz wyznaczyć policjantom zadania, które pomogą kierowcom bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

- Wystawimy więcej patroli, będziemy kontrolować uczestników ruchu drogowego w sposób wzmożony, będziemy też sprawdzać ich trzeźwość - podkreślił Konieczny i dodał, że działania policji będą miały przede wszystkim charakter prewencyjny.

 

Niesprawne samochody będą eliminowane z ruchu

 

Policjanci będą się starali rozładowywać korki, jednocześnie pilnując, żeby kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości. Będą też sprawdzać, czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, i czy dzieci podróżują w specjalnych fotelikach. Niesprawne samochody będą eliminowane z ruchu.

 

- Standardowo każdego dnia do służby wychodzi min. 4 tys. policjantów ruchu drogowego, natomiast w trakcie działań wzmożonych staramy się, żeby tych policjantów było co najmniej o połowę więcej - zaznaczył Konieczny.

 

Policja apeluje również do kierowców o sprawdzenie stanu technicznego samochodu, ustawienie świateł i wyposażenia.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie