Uczniowie mieli podpatrzeć, jakie hasło wpisuje nauczycielka i poprawiać oceny w e-dzienniku

Polska
Uczniowie mieli podpatrzeć, jakie hasło wpisuje nauczycielka i poprawiać oceny w e-dzienniku
Taken/Pixabay.com

Policjanci ze Złotowa (Wielkopolskie) sprawdzają, czy uczniowie jednej z tamtejszych podstawówek popoprawiali sobie oceny w e-dzienniku. Sprawcy mieli podpatrzeć, jakie hasło wpisuje do systemu nauczycielka.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. sztab. Maciej Forecki powiedział, że informacja o możliwości popełnienia przestępstwa, prawdopodobnie przez uczniów szkoły, trafiła do funkcjonariuszy w poniedziałek.

 

- Chodziło o nieuprawnione zdobycie hasła a następnie - prawdopodobnie - wprowadzenie zmian w e-dzienniku. Prowadzimy postępowanie dotyczące nieuprawnionego dostępu do informacji oraz nieuprawnionego wprowadzenia zmian w danych informatycznych - powiedział Forecki.

 

Jak dodał, na razie policja nie przekazuje szerszych informacji na temat okoliczności sprawy. - Funkcjonariusze będą rozpytywać uczniów w obecności rodziców, wówczas pewnie będziemy wiedzieli, czy brały w tym udział dwie, trzy osoby, czy może więcej - powiedział.

 

Nauczycielka porównała wpisy z e-dziennika z dokumentacją papierową

 

Portal Życie Piły napisał w środę, że uczniowie zdobyli hasło do e-dziennika podpatrując je u nauczycielki. Następnie mieli sobie poprawiać jedynki i inne słabsze oceny na lepsze. Z e-dziennika, po ich "interwencji" miała też zniknąć jedna uwaga.

 

Sprawa wyszła na jaw, gdy nauczycielka porównała wpisy z e-dziennika z dokumentacją papierową. Dodatkowo e-dziennik w specjalny sposób zaznacza oceny, które zostały zmienione.

 

Portal podał, że uczniowie, którzy zmieniali oceny, przyznali się do winy.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie