"Tu bije serce stolicy". Warszawa otworzyła kolejny odcinek zrewitalizowanych Bulwarów Wiślanych

Polska

Falujące ławki, plaża z tarasami solarnymi, figury ryb wiślanych czy schody do samej rzeki, a to nie wszystko – tak zachęca Ratusz do odwiedzenia kolejnego odcinka przebudowanych Bulwarów nad Wisłą. Od środy do 18 czerwca otwarciu odcinka między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową będą towarzyszyć koncerty i inne wydarzenia artystyczne.

- Nigdzie państwo nie znajdą takich bulwarów. Ani nad Tybrem, ani nad Sekwaną, ani nad Tamizą - zachwalała inwestycję prezydent m.st. Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas oficjalnego otwarcia promenady w środę.

 

- Wróciliśmy "frontem do Wisły" - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, podkreślając, że zaniedbana kiedyś dzielnica zyskała nowe oblicze.

 

"Najciekawszy, najładniejszy"

 

- Ten odcinek, który dziś otwieramy, jest najdłuższy z tych, które będą po kolei otwierane - powiedziała prezydent m.st. Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Teraz jest (odcinek - red.) o długości 800 m, najdłuższy i najciekawszy, najładniejszy. Będą pawilony, które będą wnosiły życie. Oprócz tego odcinka, który będzie dokończony w długości 400 m i będzie otwarty około sierpnia, będzie projekt na kolejną przebudowę Bulwarów - mówiła o dalszych planach na inwestycję prezydent.

 

Pierwszy odcinek - pomiędzy ulicą Boleść a mostem Śląsko-Dąbrowskim - oddano do użytku w 2015 roku. Drugi - od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Karowej - ma być udostępniony warszawiakom w wakacje. Trzecim jest ten od Mostu Świętokrzyskiego z Pomnikiem Syreny do wysokości Tamki.

 

- Trudno uwierzyć, że stoimy w samym centrum stolicy Polski - powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m. st. Warszawy. - Mam nadzieję, że niedługo te dwa brzegi połączy kładka pieszo-rowerowa, która będzie biegła od Karowej do Okrzei. Będziemy mieć przeprawę dla tych, którzy poruszają się bardzo ekologicznie - mówiła.

 

Strefy bulwarów mają być powiązane funkcjonalnie z Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Sztuk i Nowoczesnej.

 

MSN przypomina, że wystawę "Syrena herbem twym zwodnicza" można oglądać już tylko do niedzieli. Na piątek i niedzielę zaplanowano pożegnalne wydarzenia. Jedną z atrakcji przygotowanych przez MSN będzie performance na łodziach 18 czerwca. Z kolei na rejs łodzią tego samego dnia, między 14:00 a 15:00 obowiązują zapisy e-mailowe.

 

Na otwarciu Bulwarów są także animatorzy z Centrum Nauki Kopernik w czerwonych koszulkach. -  Wspólnie z nimi można będzie przeprowadzać szybkie i efektowne eksperymenty, nawiązujące do powietrza i wody – dwóch żywiołów, których obecność cieszy nas podczas nadwiślanych spacerów - informuje Centrum, zapraszając na bezpłatne wydarzenia w parku.

 

PAP/Radek Pietruszka

 

Darmowy koncert

 

Z okazji otwarcia Bulwarów 19 czerwca na plenerowej scenie nad Wisłą wystąpią Bovska, Stanisława Celińska, Warszawskie Combo i Reni Jusis.

 

 

- To nie koniec działań na lewym brzegu Wisły, pisze na swojej stronie internetowej Ratusz. Trwa konkurs, który wyłoni projektanta nadwiślańskich bulwarów na kolejnym odcinku: od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego.

 

 

polsatnews.pl

mta/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze