Sąd aresztował mężczyznę, który zranił nastolatka w tramwaju w Krakowie

Polska
Sąd aresztował mężczyznę, który zranił nastolatka w tramwaju w Krakowie
Zdj. ilustracyjne, Pixabay/ROOKIE23

Na dwa miesiące aresztował krakowski sąd 55-letniego Stefana S., który zranił nożem nastolatka w tramwaju - poinformowała w środę Grażyna Rokita z zespołu prasowego krakowskiego Sądu Okręgowego.

Do zranienia 16-latka doszło w sobotę 10 czerwca w tramwaju linii 52. Według ustaleń, mężczyzna i towarzysząca mu kobieta zachowywali się agresywnie i wulgarnie, a na zwróconą przez nastolatka uwagę mężczyzna wyciągnął scyzoryk i zranił chłopaka w szyję. Kobieta odciągała natomiast napastnika.

 

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że miał on 1,8 promila alkoholu we krwi. Nastolatek trafił do szpitala, gdzie ustalono, że powierzchowna rana szyi nie zagraża jego życiu.

 

Oskarżony działał z "pobudek chuligańskich"

 

Po przesłuchaniu świadków i analizie nagrań z monitoringu prokuratura postawiła 55-letniemu Stefanowi S. zarzut usiłowania ciężkiego zranienia nastolatka i spowodowania choroby realnie zagrażającej życiu. Przyjęła przy tym, że działał on z pobudek chuligańskich, czyli "z oczywiście błahego powodu i okazując rażące lekceważenie dla porządku publicznego".

 

Zarzuciła mu również obietnicę wręczenia funkcjonariuszom 20 tys. zł łapówki, co miałoby ich skłonić do odstąpienia od wykonania czynności służbowej, a także znieważenie policjantów obelżywymi słowami.

 

Podczas przesłuchania Stefan S. częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, tj. do ugodzenia nożem i częściowo do znieważenia, natomiast nie przyznał się do próby przekupstwa.

 

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

 

Prokurator wystąpił z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Sąd uwzględnił ten wniosek częściowo i zastosował areszt na dwa miesiące.

 

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

To niejedyny w ostatnich dniach zarejestrowany w Krakowie przypadek popełnienia przestępstwa przy użyciu noża. Krakowska prokuratura prowadzi także śledztwo w sprawie zabójstwa nożem 23-letniego mężczyzny, do którego doszło również w sobotę w Krakowie. Sprawcy, którzy napadli na ofiarę, są poszukiwani.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie