Potrącił 7-letnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych. Nie ustąpił pierwszeństwa

Polska

57-letni kierowca audi, który wyprzedzał inne auto ustępujące pierwszeństwa pieszym na pasach w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) potrącił 7-letnią dziewczynkę. Dziecko trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, stanie również przed sądem.

Zbliża się wtorkowe południe, w Strzelcach Krajeńskich matka z 7-letnią córką stają przy przejściu dla pieszych. Ustępuje im pierwszeństwa kierowca seata. Wydaje się, że nic nie zagraża kobiecie i dziecku, którzy rozpoczynają przechodzenie przez tzw. zebrę.


Niestety 57-letni kierowca audi, który jechał za seatem, zignorował konieczność ustąpienia pieszym pierwszeństwa.


Audi uderza w dziewczynkę, która w wyniku poniesionych obrażeń trafia do szpitala. Na szczęście tam okazuje się, że nie stało się jej nic poważnego.

 

Bardzo przydatne nagranie z kamery samochodowej


W ustaleniu okoliczności wypadku bardzo przydatne okazało się nagranie z kamery zamontowanej w samochodzie, który jechał za audi.


W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego 57-letniemu mieszkańcowi powiatu strzelecko-drezdeneckiego policjanci zatrzymali prawo jazdy, nie nałożyli jednak na niego mandatu karnego, ale zdecydowali o skierowaniu sprawy do sądu.


Policja zaapelowała, by będąc świadkiem podobnego, niebezpiecznego zachowania kierowców, przekazywać jej nagrania.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie