KNF: zarząd komisaryczny w SKOK Rafineria

Polska
KNF: zarząd komisaryczny w SKOK Rafineria
Polsat News

Komisja Nadzoru Finansowego w środę jednogłośnie ustanowiła zarządcę komisarycznego w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej Rafineria w Gdańsku (SKOK Rafineria) - podała w komunikacie KNF.

Zarządcą komisaryczną została Elżbieta Staniszewska-Antoniak. Będzie ona kierować procesem restrukturyzacji oraz informować KNF, Kasę Krajową i radę nadzorczą spółdzielczej kasy o efektach prowadzonych działań naprawczych.

 

"Ustanowienie zarządcy komisarycznego w SKOK Rafineria, nie wpływa na organizację i sposób działania kasy, z wyjątkiem zmian przewidzianych ustawą o SKOK. Decyzja KNF nie wpływa na sposób obsługi członków SKOK Rafineria. Kasa ta nadal będzie świadczyć usługi w pełnym dotychczasowym zakresie. W mocy pozostają stosunki umowne łączące SKOK Rafineria z jej członkami będącymi jednocześnie współwłaścicielami kasy. Obowiązują również umowy z pracownikami i kontrahentami tej Kasy" - wyjaśniła KNF w komunikacie.

 

Członkowie zarządu odwołani

 

Komisja dodała, że z dniem ustanowienia zarządcy komisarycznego, dotychczasowi członkowie zarządu SKOK Rafineria zostają odwołani z mocy prawa, a udzielone wcześniej prokury i pełnomocnictwa wygasają.

 

Komisja przypomniała, że depozyty zgromadzone w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie