KE: Polska ma miesiąc na odpowiedź w sprawie relokacji uchodźców

Polska

Polska ma miesiąc na odpowiedź na środową decyzję Komisji Europejskiej o wszczęciu procedury w związku z relokacją uchodźców - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Alexander Winterstein. Procedura została też wszczęta wobec Czech i Węgier.

Komisja Europejska formalnie wszczęła w środę procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o relokacji uchodźców.

 

Winterstein zaznaczył, że w tym przypadku państwa, wobec których zostało wszczęte postępowanie, będą miały miesiąc czasu na przesłanie odpowiedzi do KE.

 

Pytany, dlaczego KE dała krajom miesiąc, a nie dwa miesiące, jak to jest zwykle w przypadku procedur o naruszenie prawa, rzecznik odpowiedział: - Myślę, że szczególne okoliczności tej sprawy, jej znaczenie, przemawiały za ustaleniem czasu na odpowiedzi na okres jednego miesiąca.

 

- Mamy ustalone stanowisko w sprawie decyzji relokacyjnej tak pod względem politycznym, jak i prawnym. Termin czterech tygodni nam nie przeszkadza - zapewnił wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

 

polsatnews.pl

kar/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie