Akcja #Procesja: Boże Ciało w mediach społecznościowych

Polska
Akcja #Procesja: Boże Ciało w mediach społecznościowych
Zwiadowca21/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

- Zachęcamy, by uczestnicy procesji Bożego Ciała z całej Polski robili zdjęcia i umieszczali je na swoich profilach w mediach społecznościowych, na Twitterze i Facebooku - powiedział w środę rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

- W centrum świętowania Bożego Ciała jest świadomość, że w białej hostii jest żywy Jezus Chrystus. Jest to więc święto radosne i barwne. Chcemy zobaczyć, jak Polacy świętują Boże Ciało, od Bałtyku po gór szczyty. Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Akcji #Procesja. Chodzi o to, by ludzie uczestniczący w czwartek w procesjach we wszystkich polskich miastach robili zdjęcia i umieszczali je na swoich profilach w mediach społecznościowych - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

 

Dodał, że do włączenia się w akcję Biuro Prasowe KEP zaprasza zwłaszcza użytkowników Twittera i Facebooka. - Aby wziąć udział, należy umieścić zdjęcie na swoim profilu z informacją, gdzie zostało zrobione i dodać #Procesja. Wtedy wszyscy będą mogli łatwo je odnaleźć - wyjaśnił rzecznik.

 

Pierwsza taka akcja Episkopatu

 

Zaznaczył, że zdjęcia będą na bieżąco umieszczane na profilach prowadzonych przez biuro prasowe episkopatu na Twitterze - @episkopatnews i Facebooku - @episkopatpolski.

 

Jest to pierwsza tego typu akcja biura prasowego KEP.

 

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

 

PAP

 

 

mta/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!