Szef włoskiego MSZ o wizycie w Warszawie: celem wzmocnienie doskonałych relacji

Świat
Szef włoskiego MSZ o wizycie w Warszawie: celem wzmocnienie doskonałych relacji
PAP/EPA/GIORGIO ONORATI

Minister spraw zagranicznych Włoch Angelino Alfano powiedział, że jego środowa wizyta w Warszawie ma na celu "wzmocnienie doskonałych relacji" i dialogu politycznego.

- Stosunki między Włochami a Polską są doskonałe, przede wszystkim na polu ekonomiczno-handlowym. Chcemy dalej zacieśnić dialog polityczny, tak bilateralny, jak i wielostronny, także w perspektywie setnej rocznicy nawiązania wzajemnych relacji dyplomatycznych, która przypadnie w 2019 roku - oświadczył Alfano cytowany we wtorek przez Ansę.

 

Podkreślił, że Włochy są czwartym partnerem handlowym Polski i jednym z głównych inwestorów zagranicznych.

 

- Jesteśmy przekonani, że jest szeroki margines, by wzmocnić dalej naszą współpracę na polu ekonomicznym - dodał szef włoskiej dyplomacji w przeddzień wizyty, w trakcie której spotka się między innymi z polskim ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim.

 

Odnosząc się do spraw europejskich, włoski minister stwierdził, że podpisana w marcu Deklaracja Rzymska "pomaga przywrócić zdolność do przedstawiania wizji projektu europejskiego, uznając potrzebę wspólnego działania, w różnym rytmie i przy różnej intensywności, jeśli to konieczne, ale zawsze podążając w tym samym kierunku".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie