Prokurator generalny USA będzie zeznawał przed senacką komisją ds. wywiadu

Świat
Prokurator generalny USA będzie zeznawał przed senacką komisją ds. wywiadu
PAP/EPA/Olivier Douliery/POOL

Minister sprawiedliwości i zarazem prokurator generalny USA Jeff Sessions będzie we wtorek zeznawał przed senacką komisją ds. wywiadu w sprawie domniemanych powiązań administracji Donalda Trumpa z Rosją oraz wpływem Moskwy na wybory prezydenckie.

Przesłuchanie będzie miało charakter otwarty.

 

W poniedziałek Jeff Sessions oświadczył, że zamierza we wtorek wystąpić przed senacką komisją ds. wywiadu, by odnieść się do niektórych kwestii poruszonych podczas przesłuchania byłego szefa FBI Jamesa Comeya w miniony czwartek.

 

- W świetle zeszłotygodniowych zeznań pana Comeya przed komisją Senatu USA ds. wywiadu, uważam, że ważne jest, abym miał możliwość odniesienia się do poruszonych przez niego tematów i postawionych przez niego pytań - napisał w oświadczeniu Sessions.

 

Najwierniejszy sojusznik Donalda Trumpa

 

Comey zeznał, że FBI spodziewało się "z różnych przyczyn", iż prokurator generalny odsunie się od prowadzonego śledztwa dotyczącego Rosji oraz dodał, że nie może ich podać na przesłuchaniu otwartym dla publiczności.

 

W trakcie kampanii prezydenckiej Sessions był jednym z pierwszych Republikanów, którzy oficjalnie wyrazili poparcie dla Trumpa; jest on jednym z najwierniejszych sojuszników prezydenta.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie