Powstał "Kalkulator Sadurskiej". Oblicz, ile musisz pracować, by zarobić tyle, co była szefowa Kancelarii Prezydenta w PZU

Polska
Powstał "Kalkulator Sadurskiej". Oblicz, ile musisz pracować, by zarobić tyle, co była szefowa Kancelarii Prezydenta w PZU
PAP/Rafał Guz

W sieci powstał kalkulator, dzięki któremu każdy Polak może porównać swoje zarobki do pensji Małgorzaty Sadurskiej. Obliczy, ile dni trzeba pracować, aby uzyskać miesięczne wynagrodzenie Sadurskiej w PZU. Według doniesień medialnych, była szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy będzie zarabiać 90 tys. zł miesięcznie. W poniedziałek rada nadzorcza PZU powołała Sadurską do zarządu spółki.

Rada nadzorcza PZU SA powołała w poniedziałek Małgorzatę Sadurską do zarządu spółki - poinformowało PZU w komunikacie. Sadurska została wcześniej odwołana ze stanowiska szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Sadurska zastąpiła byłego posła Andrzeja Jaworskiego, który 29 maja złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU. W 2016 roku, jako wiceprezes PZU, zarobił 640 tys. zł. Według doniesień prasowych, Małgorzata Sadurska ma zarabiać miesięcznie 90 tys. zł.

 

"Obiecywali, że będą doceniać kompetencje"

 

W sieci powstał "Kalkulator Sadurskiej". Jego twórcy tłumaczą, że nazwa nie została wybrana dlatego, że są oni zainteresowani zarobkami tej konkretnej osoby, ale dość mają "hipokryzji Prawa i Sprawiedliwości - partii, która do wyborów szła pod hasłem »dobrej zmiany«".

 

"Politycy PiS obiecywali, że będą doceniać kompetencje, promować młodych i zerwą ze zwyczajem obsadzania stanowisk po znajomości. Kryteriami mianowania na stanowiska miały być profesjonalizm, umiejętności i zdolności. Jak jest naprawdę - każdy widzi" - napisano we wstępie do kalkulatora.

 

Zdaniem inicjatorów "zatrudnienie w zarządzie PZU pani Małgorzaty Sadurskiej z wynagrodzeniem 90 000 złotych miesięcznie urasta do rangi symbolu". "Wróciły dobrze znane z przeszłości uzasadnienia, że »sama chciała to niech ma«, »gdzieś musi zacząć karierę«, czy »chciała się sprawdzić w biznesie«" - dodano.

 

535,71 zł za godzinę

 

Aby poprzez kalkulator dowiedzieć się, jak zarobki danej osoby wyglądają na tle zarobków Sadurskiej w PZU i ile należy pracować, by osiągnąć taki majątek jak była polityk należy w konkretnych polach wpisać miesięczny oraz roczny dochód "na rękę".

 

Kalkulator wskazuje i porównuje stawki godzinowe (stawka Sadurskiej to 535,71 zł). Podaje też, jaki procent wynagrodzenia Sadurskiej stanowi wynagrodzenie danej osoby. Pokazuje również, ile dni trzeba pracować, aby uzyskać miesięczne wynagrodzenie Sadurskiej w PZU i ile lat trzeba pracować, żeby uzyskać jej roczne wynagrodzenie.

 

Ponad połowa Polaków nie zarobi przez całe życie tyle, ile Sadurska w rok

 

Na stronie umieszczono ogólne zestawienie danych. "Statystyczny Polak pracuje przez całe życie 32 lata. Aby przez całe życie zarobić tyle, co pani Sadurska w PZU zarobi w jeden rok musiałbyć zarabiać przynajmniej 2812 złotych na rękę miesięcznie".

 

"To znaczy, że ponad połowa Polaków (mediana zarobków 1900 złotych) przez całe życie nie zarobi tyle, co pani Sadurska w rok" - podsumowano.

 

polsatnews.pl

mr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie