Płoną lasy wokół Węglińca. Gmina wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy podpaleń

Polska
Płoną lasy wokół Węglińca. Gmina wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy podpaleń
OSP Stary Węglinie

W związku z wielokrotnymi i coraz bardziej zuchwałymi podpaleniami budynków i lasów w okolicy Starego Węglińca (Dolny Śląsk) gmina wyznaczyła nagrodę w wysokości 10 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy. Ostatnie pożary miały miejsce w niedzielę w nocy. Podpalacz działa od 6 lat - większość pożarów w regionie było podpaleniami. Początkowo płonęła ściółka leśna, ale ostatnio podpalano budynki.

Strażacy z OSP Stary Węgliniec do pożarów dwóch stosów drewna przeznaczonych na produkcję biomasy - stosy były oddalone od siebie o około kilometr - wyjechali w niedzielę o godz. 2:42. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na wodę wezwano na pomoc strażaków z OSP Jagodzin, OSP Węgliniec i JRG Zgorzelec.

 

Gaszenie obu pożarów zakończono o godz. 6:42.

 

 

W związku z powtarzającymi się pożarami pustostanów, budynków i lasów zarząd OSP Starym Węglińcu wystosował apel do mieszkańców. "Pożary pojawiają się zarówno nocą, jak i w dzień. W przypadku zauważenia podejrzanych osób w pobliżu takich miejsc prosimy o niezwłoczne powiadomienie policji, a w przypadku zaistnienia zdarzenia o natychmiastowy telefon alarmowy 112 lub 998" - napisano w apelu.

 

10 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawcy

 

Gmina i Nadleśnictwo Węgliniec postanowiły wyznaczyć nagrodę w wysokości 10 tys. za przekazanie informacji, które pozwolą na ujawnienie, zatrzymanie i skazanie sprawcy lub sprawców podpaleń.

 

Informacje można przekazywać Prokuraturze Rejonowej w Zgorzelcu, Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu lub posterunkowi policji w Pieńsku. Informacje można przekazywać również anonimowo.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie