Książę William i księżna Kate w lipcu przyjadą do Polski. Odwiedzą Warszawę i Gdańsk

Świat
Książę William i księżna Kate w lipcu przyjadą do Polski. Odwiedzą Warszawę i Gdańsk
Wikimedia Commons/tsaiproject

Książę William i księżna Kate będą w dniach 17-21 lipca przebywać z oficjalnymi wizytami w Polsce i Niemczech - poinformował we wtorek na Twitterze Pałac Kensington. W Polsce para odwiedzi Warszawę i Gdańsk.

"Książę i Księżna odbędą podróż do Polski i Niemiec 17-21 lipca, odwiedzając Warszawę, Gdańsk, Berlin, Heidelberg i Hamburg" - napisał Pałac Kensington.

 

 

William i Kate złożą wizyty na prośbę brytyjskiego MSZ. Rzecznik Pałacu nie wyjaśnił, czy w podróży parze będą towarzyszyć jej dzieci - trzyletni książę George i dwuletnia księżniczka Charlotte.

 

Lokalne media opisują wizytę jako kolejną podróż dyplomatyczną mającą na celu wzmocnienie stosunków Wielkiej Brytanii z kolejnymi krajami Europy w związku z Brexitem.

 

Latem 2016 roku William odwiedził Duesseldorf, gdzie spotkał się z brytyjskimi żołnierzami. Podczas przemówienia na gali, w której uczestniczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel, William wyraził nadzieję, że głębokie relacje między dwoma krajami nie ulegną zmianie po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

 

Książę Cambridge William jest drugi po swym ojcu księciu Walii Karolu w kolejce do brytyjskiego tronu.

 

William i Kate pobrali się w 2011 roku.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie