Wilk Kampinos po wypadku wrócił do puszczy. Jak widać na nagraniu - z ochotą

Polska
Wilk Kampinos po wypadku wrócił do puszczy. Jak widać na nagraniu - z ochotą
Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"/Facebook.com

Dwuletni samiec wilka był potrącony przez samochód pod koniec marca, na skraju Kampinoskiego Parku Narodowego. Po zabiegach i rehabilitacji wrócił do Puszczy w ubiegłą środę. Badania DNA wykazały z pewnością, że jest potomkiem pary rodzicielskiej wilków, która osiadła w Puszczy w zimie 2014/2015.

Dalsze losy wilka będą znane dzięki obroży z modułem GPSGSM.

 

Kampinos wracał do zdrowia przez ponad dwa miesiące. Najpierw przebywał w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich w Warszawie. Tam nastawiono i ustabilizowano miednicę, pobrano też próbki do badań DNA prowadzonych przez Grupe Genetyki Konserwatorskiej Instytutu Genetyki i Biotechnologii na Wydziale Biologii UW.

 

Następnie został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Leśnictwie Napromek w Nadleśnictwie Olsztynek. Opiekował się nim lek. wet. Jacek Kopczyński.

 

Gdy złamanie się zrosło i wilk nabrał sił, przyszedł czas na powrót do Puszczy. Akcję przeprowadzili leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek, naukowcy ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" i pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego.

 

 

 

naukawpolsce.pap.pl

mta/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie