Referendum ws. uchodźców z wyborami parlamentarnymi? Pomysł prezydenta Dudy

Polska
Referendum ws. uchodźców z wyborami parlamentarnymi? Pomysł prezydenta Dudy
PAP/Tomasz Gzell

Prezydent Andrzej Duda wskazał podczas spotkania z politykami klubu Kukiz'15, że referendum ws. uchodźców mogłoby się odbyć wraz z wyborami parlamentarnymi w 2019 r. - poinformował w poniedziałek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

- Podczas spotkania z politykami klubu Kukiz'15 prezydent wskazywał, że w jego przekonaniu, referendum w sprawie uchodźców mogłoby się odbyć wraz z datą wyborów parlamentarnych. Byłoby to wskazanie na przyszłość dla kolejnego Sejmu, co do poglądów Polaków w tej sprawie - podkreślił na poniedziałkowym briefingu pod Pałacem Prezydenckim Mucha.

 

Pytany o sens przeprowadzenia referendum ws. uchodźców przy stanowczym stanowisku rządu w tej sprawie Mucha odparł, że chodzi o bezpieczeństwo obywateli RP w przyszłości.

 

"Wiemy jaki jest pogląd obecnego rządu na ten temat"

 

- My wiemy jaki jest pogląd obecnego rządu na ten temat, ale chodzi nam o rozstrzygnięcie, które byłoby równoczesne, byłaby to incydencja czasowa i nieprzypadkowa wraz z wyborami parlamentarnymi. Taki jest sens pewnego wskazania dla przyszłego polskiego rządu niezależnie od tego, jakie ugrupowania by go tworzyły - zaznaczył Mucha.

 

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałkowym wywiadzie dla "Super Expressu" zapowiedział, że 11 listopada 2018 roku odbędzie się referendum konstytucyjne, z kolei w dniu wyborów parlamentarnych w 2019 r. - drugie referendum dotyczące kwestii emigrantów.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie