Przewodniczący KOD: Jarosław Kaczyński nie był członkiem "Solidarności"

Polska

Krzysztof Łoziński, były opozycjonista z czasów PRL, który od niedawna przewodniczy Komitetowi Obrony Demokracji, stwierdził na antenie Radia Zet, że Jarosław Kaczyński nie należał do "Solidarności", a był jedynie pracownikiem biurowym na Mazowszu.

- (Jarosław Kaczyński red.) nie był członkiem "Solidarności", nie zapisał się. To jest dość jasne, ponieważ mógł się zapisać tylko w miejscu pracy, czyli na Uniwersytecie Warszawskim, no i Maciek Jankowski, który był szefem "Solidarności" na UW, potwierdza, że się nie zapisał – powiedział Łoziński.

 

Działalność opozycyjna w biografii Kaczyńskiego

 

Przeszłość opozycyjna Jarosława Kaczyńskiego została opisana w oficjalnej biografii prezesa Prawa i Sprawiedliwości opublikowanej na stronie internetowej partii, gdzie możemy przeczytać m.in, że "po wydarzeniach czerwcowych w 1976, zaangażował się w działalność opozycyjną".

 

"Był współpracownikiem KOR, działając w Biurze Interwencyjnym KOR, w redakcji pisma niezależnego »Głos«. Uczestniczył w wydarzeniach Sierpnia 1980 r. Organizował Solidarność w Warszawie i Białymstoku. Był doradcą Regionu Mazowsze. Po 13 grudnia kontynuował konspiracyjną działalność związkową, w 1986 r. współredagował pismo »Głos«, współpracował z Międzyzakładowym Robotniczym Komitetem »Solidarności«. Od jesieni 1982 r. działał w Komitecie Helsińskim. Od 1983 r. współpracował z Tymczasową Komisją Koordynacyjną. W 1986 r. został kierownikiem Biura Społecznego TKK, od 1988 r. sekretarzem Krajowej Komisji Wykonawczej. W 1988 r. wszedł do Komitetu Obywatelskiego, uczestniczył w rozmowach okrągłego stołu" - czytamy w biografii Kaczyńskiego.

 

Radio Zet, polsatnews.pl

kar/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie